Rýže Venere - černá rýže

Císařská rýže na vašem stole 👑. Nesmírně zdravá ČERNÁ RÝŽE VENERE z oblasti řeky PÁD (🇮🇹 PO) s vůní připomínající lískové oříšky a čerstvě upečený chléb, která je typická pro orientální rýži.

Jedná se o italskou celozrnnou rýži s malým a voňavým zrnem, které není vystaveno ošetření, která ho ji zbavují důležitých prvků a minerálů, je tak bohatší na živiny.

Doporučuje se pro pokrmy s mořskými plody a zeleniny.

HISTORIE:

Počátky této rýže sahají do XIX století, kdy byly v Číně vybrány některé odrůdy tmavé rýže, tak vzácné a exkluzivní, že se zdá, že jejich pěstování bylo vyhrazeno pro císařský stůl. Právě z tohoto důvodu se tomu říkalo „zakázaná rýže“.



Rýže Venere přišla do oblíbenosti až v posledních letech, cca v roce 1997, křížením těchto velmi kvalitních čínských druhů s italskými semeny, se získal zvláště aromatický a chutný produkt velmi bohatý na živiny. Je důležité zdůraznit, že tato odrůda rýže byla získána konvenčními metodami křížení, takže nesmí být spojena s geneticky modifikovanými odrůdami. Venere rýže je zcela přírodní produkt 💚.

 

OBSAHUJE:  

Je důležitým zdrojem vitamínu B a je zvláště bohatá na minerály, jako je železo, zinek, mangan, vápník a selen, což jsou látky, které naše tělo nedokáže syntetizovat, a které musí být přijaty skrz správnou výživu. Dalším prvkem, na který je Venere rýže obzvláště bohatá, jsou antokyany: jedná se o pigmenty typické pro tmavou zeleninu s barvami od červené po modrou a které mají specifickou antioxidační funkci. Alimentární funkcí antokyanů je interakce s oxidanty, jako je molekulární kyslík a volné radikály, čímž se snižuje jejich účinek a podstatně zpomaluje stárnutí buněk.



Venere rýže je také přirozeně bezlepková, proto je také vhodná pro celiaky.



Použití v kuchyni:

Recept, který ji možná proslavil, je ten s krevetami a cuketami, který se v naší kuchyni stal klasikou. Určitě černá rýže není vhodná pro příliš propracované recepty, a především, má svou vlastní velmi charakteristickou a definovanou vůni, nelze ji kombinovat s přísadami s příliš rušivými příchutěmi. S trochou fantazie však najdete kombinace, které zvyšují organoleptické vlastnosti.

Doporučujeme vyzkoušet recept na rýži s chřestem, avokádem a limetkou. Lehké, chutné a snadno se připraví.



Rýže VENERE se hodí k různým metodám vaření:


Vaření: nejtradičnější. To zahrnuje ponoření rýže do hojné vroucí vody a předtím nasolené a následné vypuštění na konci vaření. Aby se černá rýže dostala do správné konzistence, je třeba ji vařit asi 40 minut.



Tlakový hrnec: Chcete-li zkrátit dobu vaření, můžete do tlakového hrnce vložit rýži namočenou ve studené vodě (vypočítat asi dvojnásobek objemu vody ve srovnání s rýží. Doba vaření je asi 20 minut od okamžiku, kdy začne pískat.



Pilaf (pečená): tento způsob vaření je vhodný zejména pro rýži Venere, ale vyžaduje dobré zkušenosti, aby bylo dosaženo dobrých výsledků. Položte rýži na dno pekáče, přikryjte ji studenou vodou (nebo zeleninou). Rýže by měla být zakryta pouze tekutinou. Pak přikryjte pekáč hliníkovou fólií a vložte jej do předehřáté trouby na 200 stupňů po dobu asi na půl hodiny. Potom vyjměte fólii a promíchejte zrna vidličkou.


                                                                                                                                             M-TEK, s.r.o.


Sem můžete vložit text, případně i obrázky a tabulky.

Nahlásit porušení pravidel Podrobnosti